Saksa Lager 5.2 %

Isa ja Poeg

Isa ja Poeg on magus-hapukas kuldne, pikalt kääritatud laager-tüüpi õlu. Selle õlle pruulimise juures oleme astunud väikese ent julge sammu kaugemale masstoodetud laagerõlledest, nimelt andnud õllele juurde maitset, kuid samas säilitanud laageri kerguse. Maitses on tunda vürtsikaid, humalaseid ja karamelliseid noote.

Etiketil kasutame stoppkaadrit Jaan Toomiku videoinstallatsioonist „Isa ja poeg“

Koostisosad:

vesi, odralinnased, humal, pärm

Humalasordid:

Galena, Tettnanger, Saaz

Andmed:

ABV 5,2 %, IBU 26

Saksa Lager 5.2 %

Isa ja Poeg

Isa ja Poeg on magus-hapukas kuldne, pikalt kääritatud laager-tüüpi õlu. Selle õlle pruulimise juures oleme astunud väikese ent julge sammu kaugemale masstoodetud laagerõlledest, nimelt andnud õllele juurde maitset, kuid samas säilitanud laageri kerguse. Maitses on tunda vürtsikaid, humalaseid ja karemelliseid noote.

Etiketil kasutame stoppkaadrit Jaan Toomiku videoinstallatsioonist „Isa ja poeg“

Koostisosad:

vesi, odralinnased, humal, pärm

Humalasordid:

Galena, Tettnanger, Saaz

Andmed:

ABV 5,2 %, IBU 26

Kunstnik

Jaan Toomik

Isa ja Poeg | 1998 | Videoteos

Jaan Toomik on tunnustatud videokunstnik ja maalija ning auhinnatud filmitegija, keda kirjeldatakse tihti kui kõige laiemalt tuntumat Eesti kunstnikku rahvusvahelisel nüüdiskunsti areenil.

Teos kuulub kunstikogudele: Louis Vuitton Foundation (Paris), Nicola Trussardi Collection (Milaano), KUMU (Tallinn), Sammlung Hoffman (Berliin), Ludvig Museum Budapest, Stedelijk Museum Amsterdam, Moderna Museet Stockholm

Sõrmepaksune valge vahukiht pole püsiv. Õlle värvus – kirkalt kollane. Aroom on meeldivalt hapukas-magusakas, kvaliteetse laagerõlle tunnusmeloodia.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-hapukas. Keskmaitse muutub veidi täidlasemaks ja linnaselisemaks, see maitse lausa kõliseb kuldselt! Lõppmaitses tuleb esile mõnusat mõrkjat, veidi ürdist humalast komponenti. Järelmekk on mõrkjas-vürtsikas, kerge karamellise fooniga.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magusakas-hapukas-magusakas-mõrkja-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga ÜBERtaseme rüübe! Kõlisevalt kuldne, VÄGA kvaliteetne laagerõlu! Harva kui selline õllestiil nii mõnusat ka mitmekülgset maitsenaudingut pakub – loodame et see pole erand, vaid alustav koda suudabki nii hästi laagerõlut teha.

Karmo Tüür- Gambrinuse Õllepäevik

Õlu

Meie õlled

Kunst

Kunstnikud